almanyayı cazip yapan özellikler

İş Konusunda Almanya’yı Cazip Yapan Özellikler

Hayatımızda olmazsa olmaz noktalardan birisi de kariyerimizi nasıl şekillendireceğimiz ve uzun vadede hangi noktaya gelmek istediğimizdir. Gerek çalışmak için bir sektörü gözümüze kestirmemizde gerekse de iş kurma planlarımızı hayata geçirme noktasında en önemli unsurlar da hangi ülkede harekete gececiğimiz hususudur. Nitekim ömrümüzün birçoğunu çalışarak geçireceğimiz gerçeği karşısında yer seçimi, aynı zamanda hayatımızı temelinden etkileyecek bir faktör olarak önümüze çıkmaktadır. Son dönemde ülkemizde oldukça rağbet gören kariyer planlarından birisi de Almanya’da çalışma fikridir.

Almanyada şirket kurma fikri de yine revaçtadır. Bu planı nasıl hayata geçireceğinize yazımızda değineceğiz.

Almanya’da Çalışmanın Önemli Faydaları

Almanya’da çalışmak, sizin kendi kabuğunuzdan çıkarak özgüvenli ve her daim kendinizi geliştirmeye yönelik adımlar atabileceğiniz bir ortam sağlar. Özellikle bugün hepimiz hayatın rutinlerinden yorulmuş, bıkmış ve kendimize yeni bir şeyler katma konusunda eksiklik hissettiğimiz için mutsuz olan kimseleriz.

Ancak insanın kendisini geliştirmesinin ve kendisini aşmasının tek yolu bu rutinin içinden sıyrılarak kendine yeni bir meydan okuma oluşturmasına bağlıdır. Bu alanın içinden çıktığımız anda hayata daha geniş bir perspektiften bakmaya başlarız ki, bu durum hayattan beklentimizi, neler istediğimizi ve geleceğimizi tayin etme yetimizi geliştirir. Hayat kalitemizi artırarak daha da mutlu bir birey olmamızı sağlar.

Yeni Bir Dil Öğrenmek

Günümüzde globalleşen dünya, yeni bir dil öğrenmeyi avantaj kılmaktan ziyade zorunluluk haline getirdi. Dünyanın adeta büyük bir köye dönüşmesi ile birlikte kültürler arası etkileşim tarihte hiç olmadığı kadar yüksek seviyede. Tabi bir birey olarak bu durumu avantaja çevirmenin en iyi yolu da başkaca kültürlerden en iyi, en doğru şekilde faydalanarak ufkumuzu geliştirmek olacaktır.

Bir kültürü öğrenmek ve özümsemek için en iyi yol da kuşkusuz o kültürün diline haki olmaktan geçer. Almanca Avrupa’da en çok konuşulan dil haline gelmiştir. Aynı zamanda dünyada en çok konuşulan 10 dilden birisidir. Teknoloji dili haline gelen Almancayı Avrupa’da 5 ülke kullanmaktadır. Dünyanın neredeyse her köşesinde işinize yarayacak bu dili Almanya’da her gün konuşarak ve duyarak öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

Almanya’da Çalışmış Olmak CV’nizde parlayacak

Bugün dünyanın her yerinde kalifiye meslek gruplarının birçok mensubu bulunmaktadır. Gittikçe belli alanlarda özelleşmek ve emsallerinizin önüne geçmek için farklı ve denememiş şeyler yapmanız, kendinizi tercih edilebilir kılan özelliklerle donanmanız gerekmektedir. Almanya’da çalışmanın getirdiği en büyük faydalardan birisi de özgeçmişinize ekleyebileceğiniz güçlü bir kılan sunmanız demek olacaktır. Hem Almancayı gündelik hayatta akıcı konuşabilme imkânına sahip olacak, hem de Almanya’da ki iş tecrübelerinizi özgeçmişinize ekleyebilme imkânına sahip olacaksınız.

Almanya’da bir süre bile çalışmış olmanız, size dünyanın her yerinde önemli bir etiket kazandırmakla birlikte sizi dikkat çeken bir seçenek haline getirecektir. Ayrıca başka bir ülkede çalışmak özgüveninizin, başkaları ile olan iletişiminizin oldukça yüksek olduğuna, uyumlu ve disiplinli, hırslı, gayretli bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterecektir.

Birbirinden Farklı Kültürler Arasında Kişisel Gelişiminizi Artırın

Almanya, kozmopolit yapıya sahip ve ülkemize oranla farklı bir sosyokültürel dinamikleri bulunan bir ülkedir. Ülkenin yaklaşık 80 milyon nüfusu bulunur. Ancak bunun 15 milyon kadarı Alman olmayan insanlardan oluşmaktadır. Yani her 5 kişiden 1’i farklı bir kültürü temsil eden kimselerdir.

Alman kültürüne tümüyle hâkim olmanızın yanında başkaca kültürlerle olan etkileşiminiz için de oldukça uygun bir ortam olacaktır. Bununla birlikte kendinizi Almanya’da yabancı gibi hissetmeyecek, kendiniz gibi birçok kimsenin Almanya’da çalışma olanaklarını denemeye geldiğini fark edeceksiniz. Yine bildiğiniz gibi Almanya’da birçok Türk ile de karşılaşacaksınız.

Alman Vatandaşlığı Almak Zor Değil

Alman pasaportu, dünyanın en güçlü pasaportlarından birisidir. Dünyanın neresine giderseniz gidin size her kapıyı açan bir anahtar vazifesi görecek ve elinizi güçlendirecek olan Alman vatandaşlığını alma imkânına sahip olacaksınız.

Almanya’da çalıştıktan sonra ülkemize dönmeniz halinde de Alman vatandaşlığı size birçok alanda avantaj sağlayacaktır. Alman vatandaşlığına başvuru talebi sayısı, bu nedenlerden dolayı oldukça fazladır.

Almanya’da en az 6 yıl kalıcı olarak oturmanız ve çalışmanız halinde Alman vatandaşlığı başvurusu yapabilirsiniz. Tabi bununla birlikte vatandaşlık sınavı, entegrasyon kursu, belli bir derecede Almanca konuşabilme gibi prosedürleri yerine getirmeniz gerekmekte. Bu imkândan faydalanabilmek için gerekli şartları tamamlamanız halinde Alman vatandaşlığına hak kazanmanızın size çok büyük katkısı olacaktır.

Sosyal Hayatınız ile Profesyonel Hayatınız Arasındaki Dengeyi Rahatlıkla Oturtabilirsiniz

Almanya’da çalışmanın en büyük avantajlarından birisi de, çalışmak için yaşamak yerine yaşamak için çalıştığınızın bilincine varmaktır. Ülkenin çalışma düzeni ve iş saatleri, kişilerin sosyal hayatı ile iş hayatlarını dengede götürebilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Maalesef ülkemizde yoğun çalışma saatleri ve tempo nedeniyle sosyal hayatımıza ve kişisel gelişimimize katkı sağlama imkânı bulamasak da Almanya’da tüm bu imkânlardan faydalanabileceksiniz.

Almanya’da Şirket Kurma Fikrinde Profesyonel Yardım Alabilirsiniz

Firmamızın sunduğu hizmetler arasında Almanya’da şirket kurmanıza öncülük etmek de bulunmaktadır. Berlin merkezli EBTTE ekosistemine girerek size sunduğumuz paketler dâhilinde kolaylıkla şirketinizi kurabilirsiniz. Almanya’da şirket kurarak dünya pazarına daha rahat açılabilir, çok daha fazla imkândan faydalanabilirsiniz.

EBTTE İle Almanya’da Şirket Kurmanın Avantajları

Almanyada şirket kurma fikrinize profesyonel bir hizmetle katkı sağlayan EBTTE organizasyonu dünya çapında ticari ağa sahiptir. Hem kuruluş aşamasında hem de devamında size destek sunarak en uygun ölçütler çerçevesinde hareket etmenizi sağlamak, ülke mevzuatına hâkim kadrosu ile önceden karşılaşacağınız sorunlara önlem almanıza yardımcı olmak görevini üstlenmiştir. En düşük maliyetle kuruluş sürecini atlatmanıza, fiziki ofis bulmanıza, girişimci teşviklerinizden faydalanmanıza, risk analizleri ile şirketinizin geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmanıza yardımcı olacak olan organizasyonun size en uygun paketlerinden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

EBTTE’nin Profesyonel Kadrosu Öngörülebilirliğinizi Artırır

Gelişmiş ticari ağı ve üst düzey bağlantıları ile uyum ve entegrasyonunuzu güçlendirecek, ülkelerarası iletişim ve ticaretinize katkı sağlayacak, giderlerinizi minimum düzeye indirip karınızı artıracak bir çek yenilikçi fikir barındıran ekosistemin sunduğu avantajlar ile dünya pazarında rahatlıkla yer edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir