Almanyada Firma Açılışı İçin İlgili Belgeler Nelerdir?

Almanyada firma açılışı yapmak için bir takım bilgi ve belgeler gerekiyor. Bu kapsamda Almanyada firma kurmak istiyorsanız her iki devlet arasındaki anlaşmalar kapsamında istenilen bilgi ve belgelerin sağlanması gerekiyor.

İhtiyacınız olan tüm bilgi ve belgeleri danışmanlık bünyesi kapsamında sağlamaktayız ve resimi işlemleri başından sonuna kadar takip etmekteyiz. Sizden istenilen belgeleri detaylıca inceliyor eksik kalan kısımlar ile ilgili tamamlamanızı istiyoruz. Resmi işlemler uzun ve sıkıcı olabilir ancak sizleri bu süreçte hiç sıkmadan sadece bilgilendirme yaparak zahmetsizce ülkeye giriş yapmanızı sağlıyoruz.

Girişimciler için oldukça cazip gelen ülke Almanya Türkiyeden gelmek isteyen girişimciler için oldukça güzel fırsatlar sunmaktadır. Alman hükümeti şirket kurmak isteyen kişiler için oldukça samimi davranmaktadır. Çok fazla sermaye gerektirmeyen bu şirket kurma işlemlerinde danışmanlarımız tamamen sonuca odaklı olarak sizlere yardımcı olmaktadır.

Hangi işi kurmak istediğinize bağlı farklı resmi işlemlere tabi tutulan firma açılış işlemleri projenize göre şekillenmektedir. En önemli adımlardan birisi limited şirket statüsünde bir firma gerekmektedir bu bir GmbH şirketi olarak bilinmektedir.

Almanyada Firma Açılışı

Ayrıntılı bir şirket projesi ve kuracağınız işin maliyet boyutu göz önünde bulundurularak ilgili belgeler hazırlanmaktadır. Finansal sermaye ve proje aşamalarında bürokratik engeller karşısında sizleri yönlendirmekte ve bu engelleri aşmanıza yardımcı olmaktayız. Profesyonel danışmanlarımız bu konuda sizlere en iyi desteği vermekte ve işlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi adına olumlu adımlar atmaktadır. Danışmanlık verdiğimiz bu alanda tüm bilgi ve belgeleri sizden temin ettiğimizde işlemleri sizin adınıza hızlıca yürütmekteyiz.

Bu resmi işlemler noter kiralama ve ticari firmanın kayıt altına alınmasıdır. Alanında uzman danışman kadromuz resmi bürokratik işlemler kapsamıdan gerekli belgelerin neler olacağı ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirme yapar. Bilgilendirmenin ardından ticaret odası kaydı yapılır ve o birimle ilgili iletişime geçilir. İşyeri ticari kaydının nasıl bir şekilde olacağı ve bu konu hakkındaki bilgiler konusunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Bu işlem sonrası vergi kaydı yapılır. Vergi kaydı tek tip değildir bu nedenle dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir çünkü bu vergi türü iki şekildedir. Ticari vergi ve yerel vergi tipi bu iki vergi şekillerinden biri seçilerek işlemler tamamlanır. Bu belgeler alındıktan sonra kurulacak iş projesi ile ile ilgili bir sertifika alımı gerçekleştirilir.

Bu işlemler sonrası oturum izni olmaksızın Türkiye’de kurulmuş bir şirketin fırsatlar ülkesi Almanya’ya taşınması veya bireysel olarak şirket kurma işlemi yapılmaktadır. Oturum iznine kesinlikle gerek duyulmamaktadır. Alman mevzuatı bu konuda herhangi bir yasal engel koymamaktadır. Tüm işlemler noter huzurunda gerçekleşmektedir.

Almanyada Firma Açılışı İçin İlgili Belgeler Şunlardır

Öncelikle şirket sahibinin resmi kayıtlarda olan isim soy ismi, varsa hissedar ve yöneticilerinin resmi isim soy isimleri olmak zorundadır. Ayrıca resmi kimlikte yer alan doğum yeri, doğum tarihi ve kimlik bilgileri gerekiyor. Kişinin resmi konum adres bilgisi. Kurulacak şirketin ismi ve kurulumu yapılacak şirketin Almanya’da nerede ikamet edeceği ve faaliyet göstereceği bölgenin adres bilgileri gerekmektedir. İstenilen bu belgeler özellikle noter tarafından onaylanmış ve güncel belgeler olma gerekliliği vardır. Hazırlığı yapılan belgeler valilik tarafından da apostil işlemi yapılmadır. Bunun yanı sıra bir yeminli tercümana ihtiyaç vardır. Alman tercüman tarafından çıktısı alınan belgelerin Almanca diline tercüme edilmesi gerekmektedir.

Şirket kurma aşamaları ve sicil kaydı noter kanalı ile yapılmaktadır Almanya ülkesinde şirket kurmaya karar vermiş kişi şirket kurarak gerçekleştirmektedir. Kurmak istemiş olduğu firmanın ikametgâh adresinin bulunduğu ticaret dairesine kaydını yaptırarak işlemleri tamamlar. Kayıt işlemleri tamamlandığında meslek odalarına, maliye müdürlüğü, sanayi ve ticaret odasına gönderilme işlemleri yapılır. Girişimci bunun için üye aidatı ödemesi gerekmektedir. Almanyada firma açılışı aşamalarında arada birtakım masraflar olabilmektedir. Bu masraflar hukuki süreçleri yürütme işlemini yapan avukat masrafı, almanyada firma açılışını gerçekleştiren noter masrafı ve sicil kaydı için gerekli mali masraflardır.