Almanya da Aranan Meslekler

Almanya’da Aranan ve En Çok Kazanan Meslekler

Almanya‘nın iş konusunda ne kadar cazip fırsatlar sunduğunu bilmeyen yoktur. Buraya gelmeyi hayal eden her insan, bu ülkede hangi işi yaparsa daha çok para kazanabileceğini düşünür. Her ülkede olduğu gibi Almanya’da da popüler olarak aranan ve kazandıran bazı meslekler vardır. Eğer bu mesleklerden herhangi birini yapabiliyorsanız, Almanya’da çok para kazanma şansınız olacaktır.

Kariyerine yön vermek isteyen her insan, bu cazip ülkeye gelmek istiyor. Ülke, bu konuda çeşitli avantajlar sağlayarak sizlere yol gösteriyor. Ancak aranan ve kazandıran mesleklere hazırlıklı olmanız büyük önem taşıyor. Aksi halde işinizi iyi bir şekilde yerine getirememeniz, paranızı iyi alamamanıza neden olabilir.

Almanya’da En Çok Kazanan Mesleklerden Yazılım Mühendisliği

Almanya’da aranan ve en çok kazanan meslekler‘in başında yazılım mühendisliği vardır. Bu meslek çalışanları 3000-3500 Euro civarında bir maaş alırlar. Bu işi yapabilmek için bilgisayar ve yazılım konusunda bir bilginizin olması çok önemlidir. Aksi halde mesleğin gereklerini tam olarak yerine getiremeyebilirsiniz.

Yazılım mühendisi olabilmek için üniversite eğitimi almak şart değildir. Ancak bu alanda kendinizi geliştirebilmeniz için üniversiteye gitmek zorundasınız. Yazılım konusunda ilgi alanınız çok önemlidir. Örneğin oyunlara karşı bir ilginiz var ise bu konuda kendinizi gösterebilirsiniz. Almanya’da bulunan oyun şirketlerinden birine başvurarak yazılım mühendisliği yapabilirsiniz. Bu meslek için hangi şirketler ile çalışabileceğiniz hakkında kısa bir araştırma yapmanızda fayda var.

Robot Mühendisliği

Size yine çok para kazandıracak mesleklerden bir diğeri ise robot mühendisliğidir. Robotlar, son yıllarda çok fazla üzerinde çalışılan bir konudur. Hatta birçok ülke bu konuda adeta bir yarış içerisindedir. Almanya’da bu ülkelerden bir tanesidir. Bundan dolayı da robot mühendisliği yapabilecek insanlara ihtiyaç duyar.

Bu mesleği yaptığınız zaman yaklaşık olarak 3000-3500 Euro civarında bir ücret alacaksınız. Teknik mesleklerden biri olmasından dolayı yüksek bilgi ister. Bundan dolayı kendinizi robotlar konusunda çok fazla geliştirmiş olmanız gerekiyor. Robot mühendisi olabilmek için mekatronik mühendisliği ya da elektrik-elektronik mühendisliği okumalısınız. Bu mesleği yapabilmek için aynı zamanda yazılım bilginizin de olması gerekiyor.

Veri Analisti

Veri analistliği, Almanya’da aranan ve en çok kazandıran mesleklerden bir tanesidir. Hemen her şirkette bu meslek çalışanlara ihtiyaç vardır. Bundan dolayı kolaylıkla iş bulabilirsiniz. Veri analistleri, 2800-3100 Euro kadar maaş alabilirler. Rakamları seven bir yapınız var ise bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak rakam sevginiz bu iş yeterli gelmez. Bu hususta herhangi bir eğitim almış olmanız da önemli bir detaydır. Veri analizini yapabilmek için Excel programını çok iyi kullanabiliyor olmanız gerekir. Üniversiteden hangi bölümden mezun olduğunuzun bir önemi yoktur. Ancak analiz konusunda başarılı bir çalışan olduğunuzu Almanlara kanıtlamanız gerekecektir. Eğer bu işten keyif alan biriyseniz, veri analistliği yapmakta hiç de zorlanmazsınız.

Almanya’da Aranan Meslekler Arasında Dijital Pazarlama

Teknoloji çağının bu denli gelişmiş olması, dijital pazarlama mesleğinin popüler olmasını sağlamıştır. Almanya’da aranan mesleklerden biridir. Bu işi yaptığınız zaman 2500-3000 Euro kadar maaş alacaksınız. Teknik alanları pek fazla sevmiyorsanız, dijital pazarlama işi yaparak para kazanabilirsiniz. İnsanların alışverişlere olan düşkünlüğü, bu meslek çalışanlarının çok fazla para kazanmalarına sebep oluyor. Almanya, bu gelişmeleri çok yakından takip eden bir ülke olduğu için ülkede çalışabilecek dijital pazarlama uzmanları arıyor. Almış olacağınız eğitimle bu iş için sertifika elde edebilirsiniz. Bu sertifikayı kullanarak Alman şirketlerine başvuru yapabilirsiniz. Almanya’da bu işi yapabilmek için yeterli düzeyde İngilizce bilmeniz makuldür.

Drone Pilotluğu

3000-3500 Euro kadar maaş alan Drone pilotları, belki de adını ilk kez duyduğunuz mesleklerden biridir. Ancak drone teknolojisinin gelişmesi, bu mesleğin hızla büyümesine neden olmuştur. Henüz yeni yükselişe geçen bir meslek olmasına rağmen Almanya’da en çok kazanan işlerden biridir. Drone pilotluğundan kasıt, fotoğraf ve video çekimi değildir. Tarım ilaçlama, lojistik veya istihbarat gibi daha profesyonel bir çalışma istenir. Drone pilotluğu yapabilmek için belli sertifikalara sahip olmanız gerekir. Sertifika almadan bu işi yapabilmeniz mümkün değildir. Ayrıca drone teknoloji hakkında bilginizin olması gereklidir. Bu tür cihazların ne şekilde ve nerede kullanıldıklarını iyi bilmelisiniz. Aksi halde işinizi yaparken zorlanabilirsiniz.

Bulut Mimarlığı

Adını yine ilk kez duyduğunuz mesleklerden biri de bulut mimarlığıdır. Mesleğin asıl adı Cloud Architect olarak bilinir. 3000-3500 Euro maaşları vardır. Kişisel verilerin saklanmasını sağlayan programları yöneterek işinizi yerine getirebilirsiniz. Özellikle de büyük şirketler, bu tür programları çok fazla kullanır hale gelmişlerdir. Bundan dolayı da bulut mimarlığına olan talep artmıştır. Almanya, bu meslek çalışanlarına her zaman bir iş olanağı sunmaktadır. Bu yüzden bulut mimarlığı yapan kişilere oldukça fazla maaş veriliyor.

Virolog

Özellikle de Koronavirüs salgının ortaya çıkması ile popüler olan virolog, Almanya’da aranan mesleklerdendir. 3000-3500 Euro ücret alırlar. Virolog olabilmek için üniversitelerin belli bölümlerinden mezun olmanız gerekiyor. Genetik, biyoloji ve moleküler biyoloji bölümlerini bitirmelisiniz. Bu eğitimleri aldıktan sonra Almanya’ya giderek rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Çünkü ülkede bu alanda çok fazla çalışan aranıyor.

Almanya’da Aranan Ve En Çok Kazanan Diğer Meslekler

Almanya’da aranan ve en çok kazanan diğer meslekler ise şunlardır:

  • Scrum Master
  • E-ticaret meslekleri
  • Kamu sektörü danışanı
  • Ürün analisti
  • İş geliştirme uzmanı
  • Siber güvenlik uzmanı
  • Gayrimenkul finansmanı uzmanı
  • Kullanıcı deneyimi uzmanı
  • Bilgi güvenliği uzmanı

Gibi meslekler de Almanya’da aranan ve son derece yüksek maaşlar alan meslekler arasında yer alırlar. Almanya’ya giderek daha farklı alanlarda meslek kazanımı elde etmek isteyen insanlar, burada şirket kurma fikrini araştırmaya başlarlar. Mevcut şirketlerini Almanya gibi prestijli bir ülkede büyütmek isteyen bireyler, bunun için nasıl bir prosedür uygulamaları gerektiğini tam olarak bilemeyebilirler. Bu hususta yön verici bir hizmet sağlayan EBTTE firması, gerekli olan prosedürleri sizler için araştırmıştır.

Almanyada şirket kurmak konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgiye ve belgeye bu firma sayesinde ulaşabilirsiniz. Şirket kurmanın şartları, şirket kurma işlemleri ve kurulum süreci hakkında her konuda bilgi aktarımı yapan firma, yapmanız gerekenleri en hızlı yoldan yerine getirerek kolay bir kurulum yapılmasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir